Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

Zdjęcia na ścianie

4 Marzec, 2013 -- Weronika

Wydaje się, że wszystko jest: kolor na ścianie jakiego długo szukaliśmy, idealna komoda, designerska lampa, efekt niby taki jakiego się spodziewaliśmy, ale czegoś brakuje. Jeżeli urządzając pokój macie podobne odczucia, pomyślcie, czy tym czymś nie są zdjęcia.

Aranżacja galerii zdjęć na ścianie

 Zdjęcia na ścianie, zwłaszcza te dokumentujące ważne i ważniejsze momenty z życia domowników, wnoszą ciepło i przytulność do każdego pomieszczenia.  Dlaczego tak jest ? Po pierwsze, uwiecznione na nich osoby albo się uśmiechają, albo przynajmniej wywołują uśmiech na naszej twarzy. Po drugie, każde zdjęcie to osobna historia, która rodzi ciekawość.

 Mam wrażenie, że wieszając zdjęcie w domu, niejako personalizuję go. Pokazuję kto w nim mieszka, jacy są jego domownicy, co i kto jest dla nich ważne. I chociaż nie zawsze jestem autorką zdjęć, a ramki zostały zakupione dawno temu na wyprzedaży, to wybór zdjęć jest już zupełnie świadomy. Nieprzypadkowo w to grono trafia zdjęcie odnalezione w zapomnianym albumie babci i mojego brzucha, a właściwie tego, co w sobie kryje w 9 miesiącu ciąży. 

Mamy zdjęcia, mamy ramki, jest miejsce na ścianie i powstaje pytanie, jak zaaranżować taką osobistą galerię ? Chaotycznie czy nadać całości uporządkowaną formę ?

Aranżacja osobistej galerii zdjęć na ścianie

Przesyłam link, gdzie znajdziecie wizualizacje niezliczonych ilości aranżacji takiej galerii: 

http://www.sasinteriors.net/2012/07/useful-ideas-and-layouts-to-create-a-photo-gallery-wall/

 Możliwości jest niesamowicie wiele. W selekcji może przydać się kilka poniższych wskazówek.

  1. Zastanówcie się, z ilu zdjęć będzie składała się wasza galeria.
  2. Jeżeli zdjęcia są już wywołane, zobaczcie ile z nich jest tej samej wielkości.
  3. Niech nie zniechęca was fakt, że cześć zdjęć jest kolorowa, część czarno-biała. Wspólnego mianownika lepiej poszukać w kolorze i szerokości ramek. Jeżeli jedno ze zdjęć chcemy bardziej wyeksponować, wówczas umieszczamy go w centralnej części naszej ekspozycji i możemy oprawić go w bardziej stylową ramkę. Tylko upewnijmy się, że pasuje do całości. 
  4. Zanim zaczniecie wiercić dziury w ścianie, rozplanujcie układ zdjęć na podłodze.
  5. Jeżeli nadal nie jesteście przekonani do wybranej aranżacji, przygotujcie arkusze papieru dokładnie takiej wielkości jak wasze zdjęcia,  każdy arkusz przypiszcie do konkretnego zdjęcia nadając mu numer, a następnie za pomocą niewielkiego kawałka taśmy przyklejajcie jeden po drugim do ściany szukając tej najlepszej opcji.
  6. Czasem dobrze jest zrobić przerwe, zostawić całość na ścianie i opuścić pokój, by wrócić do niego za jakiś czas i na świeżo dokonać wyboru.

 

Powodzenia i dobrej zabawy :)

 

Weronika

Kategorie: 
Źródła: 
photo sources: http://www.sasinteriors.net, http://www.homedsng.com