Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

Z wizytą w showroomie Peka

20 Wrzesień, 2015 -- Weronika

Kilka dni temu odwiedziłam showroom firmy Peka. Firma ta jest producentem systemów do szafek ułatwiających zagospodarowanie ich przestrzeni. Ponieważ jestem na etapie projektowania kuchni, chciałam zapoznać się z rozwiązaniami obecnymi na rynku. Lubię, kiedy wszystko w domu ma swoje miejsce, a przy tym jest łatwo dostępne i funkcjonalne. Dlatego musiałam zajrzeć do salonu, aby wypróbować wszytskie jego nowinki.

feel-at-home.com.pl

 

 Idea prezentowanych w salonie systemów czerpie z zasady ergonomii. Pokazują one, jak zaaranżować kuchnię, w której nie będziemy tracić czasu na znalezienie lub wydostanie z szafek potrzebnych rzeczy. Ułatwiają segregację i przechowywanie drobnych oraz gabarytowych przedmiotów. W nowoczesnej kuchni ergonomia to coś więcej, niż zagspodarowanie przestrzeni w oparciu o zachowanie właściwych odległości między sprzętami AGD, wysokości blatu, szafek etc. Współczesna ergonomia to umiejętne wykorzystanie danej powierzchni w sposób maksymalny przy zachowaniu jej funkcjonalności. Takie właśnie rozwiązania znalazłam w ofercie firmy Peka. Moduły, które wychodzą naprzeciw ograniczeniom, jakie powstają, gdy chcemy połączyc dobry design z użytecznością. Takie wyzwania lubię chyba najbardziej.

feel-at-home.com.pl

 Głęboka narożna szafka bywa słabym punktem wielu kuchni. Jest bardzo przydatna, bo pojemna, ale trzeba się dobrze nagimnastykować, żeby dosnastać się do jej zakamarków. Ze specjalnie zaprojektowanymi systemami wystarczy jeden ruch, by zawartość całej szafki, bądź wybranej półki wysunęła się wprost przed nasze oczy. 

feel-at-home.com.pl

Bardzo przypadły mi do gustu półki, które wysuwamy z szafki jak tace.

feel-at-home.com.pl

feel-at-home.com.pl

Czasem wystarczy jeden przycisk, aby wysunęły się wzystkie półki.

 feel-at-home.com.pl

Szafka typu cargo to dobrzez nany element zabudowy mebli kuchennych. Wygodny i funkcjonalny jest coraz bardziej popularny również w wysokiej zabudowie. Specjalne prowadnice pozwalają wysunąć zawartość dwumetrowej szafki bez użycia siły. Niektóre systemy umożliwiają obracanie zawartości wysuniętych półek o 90 stopni. 

feel-at-home.com.pl

W każdej szafce pokazane są inne systemy. Testowanie ich było prawdziwą frajdą. Czułam się trochę jak ma małe dziecko, które nie może się doczekać, jaka niespodzianka kryje się za kolejnymi drzwiczkami :)

Salon prezentuje moduły do wykorzystania nie tylko w kuchni. Znajdziemy tu inspiracje do łazienki i garderoby. Warto odwiedzić takie miejsce, by dowiedziec się, jak codzienną pracę uczynić łatwiejszą i przyjemniejszą.

feel-at-home.com.pl

 

 Weronika

Kategorie: