Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

White & Gold

18 Marzec, 2016 -- Weronika

Do białego koloru we wnętrzu chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Wnosi świeżość, światło, jest neutralną bazą do mebli oraz dodatków i przede wszystkim jest bezpeczny. Ale zbyt duża jego ilość może wprowadzić nudę i monotonię. Przełamujemy biel różnymi kolorami, właściwie bez ograniczeń, ale rzadko kiedy wybieramy złoto.  

feel-at-home.com.pl

 Dlaczego ? Z kolorem złotym we wnętrzu trzeba być ostrożnym. Przede wszystkim, aby nie stał się kolorem dominującym. Większość z nas broni się przed nim, ponieważ kojarzy się z przepychem i bogactwem. Wprowadzony nieumiejętnie lub w nadmiarze - z kiczem i tandetą. Obawa przed groteskowym efektam sprawia, że często wogóle nie bierzemy go pod uwagę i zapominamy o pozytywnej mocy złota, które w odpowiedniej proporcji nada wnętrzu charakter i wykreuje przyjemny, ciepły nastrój, chciało by się powiedzieć kobiecy.

feel-at-home.com.pl

feel-at-home.com.pl

feel-at-home.com.pl

Dlatego pomimo obaw chciałabym Was zarazić energetycznym zestawieniem bieli i złota i zachęcić do eksperymentów z tymi barwami. Sama nie myślałam o takim duecie  dopóki nie natknęłam się w internecie na kilka zdjęć. Okazuje się, że złoto wspaniale podkreśla biel, która w jego towarzystwie zyskuje blask i elegancję. To takie połączenie, którego efekt podziwiamy, a do końca nie wiemy skąd się bierze. Biało-złote dodatki dodadzą uroku każdemu wnętrzu, od salonu i jadalnie, po kuchnię i łazienkę, a nawet pokój dziecięcy.   

feel-at-home.com.pl

feel-at-home.com.pl

feel-at-home.com.pl

feel-at-home.com.pl

Kolor złoty przemycony w dodatkach jak lampy, uchwyty szuflad, świeczniki, ozdobne puzderka, ramki na zdjęcia i ramy lustra, dzbany oraz tekstylia będzie zauważalny, ale nie będzie grał głównej roli. Coraz  modniejsze w aranżacji wnętrz stają się dodatki w kolorze pochodnym złota, czyli miedzi i mosiądzu. Dotyczy to w szególności oświetlenia i niewielkich przedmiotów dekoracyjnych .  

feel-at-home.com.pl

feel-at-home.com.pl

feel-at-home.com.pl

A może tak przy okazji zbliżającyc się Swiąt Wielkanocnych pokusić się o biało-złoty wystrój stołu ? 

feel-at-home.com.pl

 Pozdrawiam Was. Weronika

Kategorie: 
Źródła: 
Zdjecia: pinterest.com