Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

Wakacje w Polsce

30 Lipiec, 2015 -- Weronika

Większość moich znajomych spędza wakacje za granicą. Głównym kierunkiem są ciepłe regiony z pewnym słońcem i temperaturą wody. My w tym roku zdecydowaliśmy się pojechać nad polskie morze. Nie będę rozpisywać się o powodach, bo głównym argumentem, który nas przekonał było świetne towarzystwo (pozdrawiam was gorąco!). Pogoda nad Zatoką Pucką nie sprzyjała leżakowaniu na plaży, ale dzięki temu, pomimo sporej gromadki dzieci, zdecydowaliśmy się pozwiedzać okolicę.

feel-at-home.com.pl

Jestem zauroczona półwyspem Helskim. Jest piękny ! Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Hel - to miejsca, które potrafią oczarować. Tak się właśnie czułam, gdy obserwowałam sylwetki miłośników surfingu unoszącach się nad migoczącą w słońcu taflą wody. Wspaniałe widoki na Zatokę Pucką. Chwilami zastanawiałam się, czy na pewno jestem w Polsce. I ten zupełnie inny klimat niż na leniwym wybrzeżu.  Tu aż chce sie wsiąść na rower (ścieżka rowerowa ciągnie się wzdłuż całej mierzei, od Władysławowa na Hel, liczy 34 km.) lub spróbować sił jako surfer.  

feel-at-home.com.pl
 

W drodze powrotnej znad morza chcielismy zobaczyć Toruń. Dotychczas byłam tu tylko przejazdem. nigdy nie było okazji, aby zatrzymać się by zwiedzić miasto Kopernika. I tu kolejne zaskoczenie. Nie przypuszczałam, że Toruń jest tak piękny ! Gdy tylko znalazłam się na ul. Szerokiej, poczułam jakbym spacerowała uliczkami czeskiej Pragi. Piękne kaminiczki, wybrukowane ciasne uliczki, na Rynku Staromiejskim właśnie wystawiał się teatr dla dzieci, oczywiście z rycerzami w roli głównej, jak to na krzyżackie miasto przystało. Niestety po chwili nastąpiło prawdziwe oberwanie chmury i nasze zwiedzanie zakończyło się, zanim sie jeszcze dobrze zaczęło. Nie udało mi się zrobić ani jednego zdjęcia. Burzę przeczekaliśmy w mojej ulubionej kawiarni, która nagle wyroła nam przed oczami :) Wystrój i atmosfera jaka tu panowała, doskonale wpisywała się w klimat miasta. Tu również wydawało sie, że czas się zatrzymał. Deszcz nie ustawał, więc zaopatrzeni w najlepszą kawę, wróciliśmy do samochodu.  Toruń - na pewno tam wrócę ! 

feel-at-home.com.pl

 Zdj. Torun.pl

 

Miejscowości, o których piszę, dla nikogo nie brzmią obco, to znane miejsca turystyczne.  Osobiście aż do tej pory nie miałam okazji ich zobaczyć i bliżej poznać. I jest jeszcze wiele takich miejsc w Polsce, o których słyszymy na co dzien, ale tak naprawdę nie znamy. Ja przynajmniej tak mam. Poza urlopem niewiele jest czasu na zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc, a w krótkie weekendy często wybieramy na odpoczynek znane, pewne miejsca.

feel-at-home.com.pl

 

Jeśli więc pogoda nie sprzyja wygrzewaniu się na słońcu, zwiedzajmy okolicę ! Jestem pewna, ze gdyby temperatura przekraczała 30 stopni, jeszcze długo nie doceniłabym, ile Polska ma do zaoferowania. A to, o czy dzis wspomniałam, to tylko niewielka część. Czy macie podobne wrażenia z waszego urlopu ? Gdzie wypoczywacie ?

 

Weronika

 

 

 

Kategorie: