Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

W walce o czas i porządek - odkurzacz bezprzewodowy

31 Sierpień, 2016 -- Weronika

Oboje z Mackiem uważamy, że to był najlepszy zakup do naszego nowego mieszkania. Żałuję że wcześniej, kiedy byłam w domu na urlopie macierzyńskim i permanentnie szukałam pięciu minut na drobne sprzątanie, nie wpadłam na pomysł, by go zakupić. Spisuje się rewelacyjnie, jeszcze nigdy nie zawiódł i nie paiętam dnia, kiedy bym po niego nie sięgneła. Co tak zachwalam ? Bezprzewodowy odkurzacz Rapido ZB6106 marki Elecrolux. 

feel-at-home.com.pl

Tak jak wspomniałam, używam go codziennie i nie tylko dlatego, że mam w domu trzylatkę. Przede wszytski dlatego, że jest niesamowicie łatwy w obsłudze i pomocny w codziennym utrzymaniu porządku. Odkurzam nim wszytsko: kuchenny blat, stół, sofę, krzesła, podłogę, meble lakierowane, tapicerowane i schody. Doskonale sprawdza się przy listwach podłogowych, załamaniach i trudno dostępnych miejscach.

feel-at-home.com.pl

Oto czym charakteryzuje się odkurzacz bezprzewodowy Rapido ZB6106:

- wyposażony jest w miękkie kółka, które odciążają nadgarstek jednoczesnie chroniąc powierzchnie przed zarysowaniem. Dzięki nim nawet po kilku minutach pracy nie odczuwam dyskomfortu i nie martwię sie o potencjalne uszkodzenia mebli.
 Te same kółka nie pozwalają zasysać tkaniny, gdy na przykład zbieram okruchy z obrusa. Sprytne, prawda ?

- siła ssania jest rzeczywiście imponująca jak dla tego typu urządzenia. Na ten parametr warto zwrócic uwagę, bo to glównie on decyduje o efektach pracy. Jeszcze nigdy podczass odkurzania nie pomyślałam, że siła ssania mogłaby być większa. Co ważne, utrzymuje się ona  na tym samym poziome przez cały czas pracy.

Według producenta, odpowiada za to akumulator litowo-jonowy i udoskonalona konstrukcja wentylatora. To również dzięki tej konstrukcji czas pełnego ładowania odkurzacza wynosi "tylko" 4h.

- warto wspomnieć o cyklonowej technologii przepływu powietrza, dzięki której kurz przemieszcza się ruchem wirowym i w mniejszym stopniu osadza się na filtrach. Nie zatyka ich i łatwo je wyczyścić.

- wbudowana ssawka szczelinowa. To 8-centymetrowa wąska końcówka, która pozwala dotrzeć w trudne zakamarki. Jest zawsze pod reką, bo stanowi integralną część odkurzacza i nie wymaga osobnego montażu. Wystarczy użyć trochę siły, aby ja wysuną lub schować. Dzieki dodatkowym centrymetrom bez problemu docieram wgłąb szafki, zakamarki sofy lub szuflady. 

- dodatkowa końcówka zakończona miekkim włosiem pomaga na swobodne odkurzanie lakierowanych czy innych delikatnych powierzchni.

- może nie najniższy (78 dB), ale ciągle niski pozniom hałasu.

- duży pojemnik na kurz (0.5l).

- wskaźnik świetlny informuje o zbliżajacej się konieczności naładowania urządzenia.

- ciekawy design i dynamiczny kształt.

- wygodny uchwyt zapewnia swobodne odkurzanie

- stacja bazowa z ruchomą podstawą i mozliwością montażu na ścianie. Ja mój trzymam w szace kuchennej, więc jest cały czas pod ręką :)

feel-at-home.com.pl 

Rapio nie zastapi tradycyjngo odkurzacza, ale nie takie jest jego zadanie. Czas pracy 12 min. w zupełności wystarcza na tzw. doraźne sprzątanie, czyli na chwilę, ale nawet kilka razy dziennie. Bo okruchy po jedzeniu, bo piach wniesiony na butach, bo kurz na komodzie, bo sąsiadka zaraz wpadnie na kawę, bo ... sami wicie.

Moja trzylatka taki sam bałagan jak w domu robi w samochodzie. I tu znowu z pomoca przychodzi Rapido, który bardzo dobrze radzi sobie z zakamarkami fotelika samochodowego. Nie wyobrażam sobie wygodniejszego sprzątania. Jedyne na co trzeba zwrócic uwagę to nie odkurzać mokrych powierzchni.

feel-at-home.com.pl

Wpis nie jest sponsorowany, a model, który opisuję, zapewne nie jest najnowszym na rynku. Ten właśnie posiadam, jestem z niego bardzo zadowolona i dlatego mogę Wam go polecić z czystym sumieniem jak i sama ideę posiadania w domu odkurzacza akumulatorowego.  Cena rynkowa Rapido to około 239,00 PLN. Uważam, że to dobrze wydane pieniądze, bo to naprawdę fajnie przemyślane i zaprojektowane urządzenie.

A Wy macie ulubiony gadżet, który jest niezastąpiony w domowej krzątaninie ? Chętnie poznam Wasze tajniki walki z porządkiem :)

 

Ps. Przepraszam Was, że posiłkuje się zdjęciami ze strony producenta, ale mój odkurzacz po ponad siedmiu miesiącach użytkowania nie jest już tak fotogeniczny.

 

Weronika

Kategorie: