Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

Sztućce w kolorze złota. Czy tylko na wielkie okazje ?

9 Styczeń, 2019 -- Weronika

Złote i miedziane dodatki w aranżacji wnętrz są wciąż na topie. Podobny trend obserwujemy w dekoracji stołów. Zwłaszcza teraz w okresie karnawału chętnie sięgamy po ozdoby, które błyszczą, dodają naszym stylizacjom klasy i elegancji, jak w modzie.

Stylizacja stołu

Ale moda na sztućce w kolorze złota nie minie z nadejściem wiosny, wręcz przeciwnie. Złote sztućce pięknie podkreślają kolory oraz faktury na stole, dlatego przez cały rok możemy odkrywać je na nowo. Ponieważ kojarzą się z luksusem, często rezygnujemy z nich w codziennym użytku. Niesłusznie. Tym postem chcę Was zachęcić do eksperymentowania i zestawiania ich z różnymi naczyniami i przy wszelkich okazjach by przekonać Was, że pasują niemal do każdego stylu. A przy tym dodają niewymuszonego blasku spotkaniom w ogrodzie jak i tym codziennym domowym przy stole.

 

KLASYCZNIE

Stylizacja stołu

W połączeniu z kryształowymi kieliszkami, białą zastawą i gładkim obrusem stworzymy elegancką, klasyczną aranżację. Złote sztućce będą tu główną ozdobą, którą dopełnić możemy kolorem na serwetce lub dekoracji florystycznej. Uzyskamy poprawną, zachowawczą aranżację, zarezerwowaną przede wszystkim na duże uroczystości.

 

GLAMOUR

Stylizacja stołu

Mniej oficjalną formę otrzymamy łącząc kolorowe szkło i przezroczyste naczynia. Przepis na styl glamour: postaw kryształowe kieliszki i dodaj pudrowy róż np. w postaci bieżnika lub delikatnej ozdoby z kwiatów. Jeżeli chcesz dodać aranżacji lekkości i wyjść z nią do ogrodu, sięgnij po dekoracje z gałązek eukaliptusa lub bukszpanu.

 

NOWOCZEŚNIE

Stylizacja stołu

Jeśli wybierzemy ciemną, czarną zastawę lub kontrastujące graficzne wzory stworzymy stół nowoczesny. Nie obawiaj się połączyć zastawy z równie ciemnymi grafitowymi serwetkami i dymionym szkłem. Złote sztućce podkreślą głębię kolorów i fakturę materiałów, a całości dodadzą klasy. Nawet jeśli naczynia będą pochodziły z różnych kolekcji, aranżacja będzie wyglądać na przemyślaną w każdym szczególe.   

 

RUSTYKALNIE

Stylizacja stołu

Sztućce w kolorze złota w połączeniu z naturalnymi materiałami jak drewno, wiklina, ceramika, bawełna czy len stworzą ciepły i sielski styl rustykalny. Dopełnij go żywymi lub haftowanymi albo ręcznie malowanymi motywami polnych kwiatów na obrusie bądź serwetkach.  

 

NA CO DZIEŃ

Stylizacja stołu

Złote sztućce do śniadania ? Dlaczego nie, zobacz jak pięknie wyglądają w towarzystwie owsianki i sezonowych owoców. Nie potrzebujesz wyszukanych naczyń by je wyjąć. Nie trzymaj ich tylko na wielkie okazje, niech uświetniają codzienne, nawet te najprostsze posiłki.

Pozdrawia Was w Nowym Roku !

Weronika 

Kategorie: