Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

#Szefowa. Najseksowniejszy prezes świata

2 Październik, 2015 -- Weronika

Po raz pierwszy na blogu zamieszczam recenzję książki. Nie wiem jeszcze, czy będzie to stała rubryka, ale ponieważ sama nie mam zbyt wiele czasu na czytanie, cieszę się niezmiernie, gdy jakaś lektura pochłonie mnie bez reszty. Tak się stało w przypadku tego odkrycia i dlatego chcę się nim z wami podzielić. Jest bestsellerem, ale natknęłam się na nią zupełnie przypadkowo.

feel-at-home.com.pl

Sophia Amoruso - tytułowa szefowa i autorka książki to niewątpliwie kobieta sukcesu. Właścicielka niezwykle popularnego w Ameryce sklepu internetowego Nasty Gal sprzedającego odzież vintge. Ma 30 lat, a zbudowanie modowego imperium zajęło jej 7. Dziś posiada bazę 550 tys. klientów na całym świecie, jej biznes wart jest 240 milionów dolarów, a rocznie zarabia 100 milionów dolarów. 

Sophia nie ukończyła studiów, nigdy nie pracowała na etacie (poza krótkim epizodem w szkole artystycznej), nie uczyła sie od "najlepszych", nie miała mentora. Do wszystkiego doszła sama. Ciężką pracą i wiarą w siebie. Zaczynała od dosłownego zera i chociaż jej celem nie było stworzenie modowego giganta, stało się tak jako wypadkowa cech, jakie powinna posiadać każda #SZEFOWA. Nie znajdziecie tu korporacyjnej nowomowy, marketingowych haseł czy metod sprzedaży. Sama autorka nigdy ich nie znała. Sukces zawdzięcza wyłącznie pracowitości i otwartemu umysłowi.

Ta pozycja to swojego rodzaju coaching. Nie jest przepisem, jak zbudować modowy biznes.To wskazówki, czym kierowac się w życiu, aby być osobą spełnioną i osiągnąć sukces we własnej dziedzinie. Zdaniem Amoruso #SZEFOWA to kobieta, która między innymi uczy się na własnych błędach i wie, do czego dąży. Jest szefową, ponieważ sama kreuje siebie i swoje otoczenie.

"#SZEFOWA kieruje swoim życiem. Dostaje to, czego pragnie, ponieważ się o to stara".

feel-at-home.com.pl 

Książka niezwykle osobista, inspirująca i uniwersalna. Chociaż tytuł i postać autorki mógłby sugerować inaczej, jest to pozycja dla każdego. Nie ma znaczenia, czym zajmujemy się zawodowo, a nawet czy w ogóle obecnie pracujemy. Szczerze polecam.

 

Weronika

 

Kategorie: