Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

Postarzane podłogi

13 Wrzesień, 2013 -- Weronika

 Drewniane podłogi rustykalne

W rustykalnym wnętrzu doskonale prezentuje się stara, drewniana podłoga, po której widać upływ czasu. Jak stworzyć taki klimat w nowym wnętrzu? Czy da się połączyć tradycję z nowoczesnością ?

podłoga rustykalna

Stara nowa podłoga. Do tej pory takie stare deski odzyskiwano z rozbiórki drewnianych chat i stodół. Obecnie na rynku istnieją firmy, które w swojej ofercie posiadają postarzane podłogi. z delikatnymi rysami, wgnieceniami. Postarzane drewno uzyskuje się poprzez celowe wykonanie drobnych uszkodzeń w postaci rys, wgnieceń oraz specjalną obróbkę mającą na celu wybarwienie słoi  drewna. W efekcie otrzymujemy nową, „wysłużoną” podłogę. Mimo takiego wyglądu końcowy produkt jest bardzo trwały.  Postarzane podłogi z powodzeniem możemy położyć w kuchni i innych mocno eksploatowanych powierzchniach jak restauracje, kluby, hotele, galerie handlowe.

podłoga rustykalna

Postarzane drewno może mieć kolor brązu, szarości, czerni, zieleni albo wiśni. W różny sposób podkreślany jest także jego mazerunek czyli naturalny rysunek słoi. Działanie środków chemicznych aplikowanych w ściśle określonej kolejności powoduje wybarwienie słoi drewna wybielając ciemne obszary albo je przyciemniając.

Najlepsze efekty można osiągnąć postarzając drewno o bogatym usłojeniu i jednocześnie zawierające dużo tanin, które zmieniają wybarwienie drewnianych włókien. Idealnym gatunkiem spełniającym oba te warunki jest dąb.  

podłoga rustykalna

 

podłoga rustykalna

 

 

Kategorie: 
Źródła: 
Zdjęcia: 1: http://www.interiordesignipedia.com/rustic-interior-design.html, 2-4: http://www.homebunch.com/modern-rustic-barn/, 5: http://homeidb.com/rustic-style-interior-decoration