Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

Meble do ogrodu

6 Kwiecień, 2016 -- Weronika

Co słychać w Waszych ogrodach ? Czy są równie gotowe na wionę jak Wy ?

My w tym roku po raz pierwszy będziemy cieszyć się własnym ogródkiem i już nie mogę doczekać się, kiedy otworzę na oścież drzwi tarasowe i wpuszczę do domu soczystą zieleń i ciepło słoneczych promieni. W tej chwili nasz ogród jezt zupełnie pusty. Nie ma w nim ani jednego krzewu, drzewka, ani mebli. Na szczęście jesienią zdążyliśmy posiać trawę i muszę się Wam pochwalić, że jako jedyni na osiedlu cieszymy się piękną zielenią młodego trawnika, a lada dzień pierwsze koszenie ! :)

feel-at-home.com.pl 

W kwestii aranżacji ogrodu na ten rok nie zaplanowaliśmy wiele. Priorytetem jest miejsce do zabaw dla Jagody oraz coś dla nas, czyli kącik wypoczynkowy gdzie będziemy mogli zjeść posiłek, posiedzieć przy kawie lub poczytać książkę. I tu rodzi się pierwsze pytanie, a mianowicie, jakie meble wybrać do ogrodu: zestaw jadalniany ze stołem i krzesłami, czy wygodną kanapę z niewielkim stolikiem? Chętnie zapoznam się z waszymi opiniami i doświadczeniami w tym temacie. Marzy nam się wygodna sofa z poduchami, na której można się dosłownie rozłożyć, ale rozsądek podpowiada, że bardziej funkcjonalne okażą się meble jadalniane. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jednym z głownych zajęć w ogrodzie będzie grillowanie, rówież w większym gronie znajomych. Myslę, że wybierając wygodne krzesła i dodatkowe poduchy, zapewnimy sobie spory komfort. Szukamy więc kompromisu i konkretnego modelu. 

feel-at-home.com.pl

fot. Castorama

feel-at-home.com.pl

fot. Ikea

Taras, gdzie staną meble, jest niewielkich rozmiarów (2 x 4m). Możliwości aranżacji ogranicza nie tylko kształt prostokąta, ale i wejście do salonu w połowie jego długości. W przyszłości na pewno będziemy chcieli go powiększyć, ale w tym roku musimy maksymalnie wykorzystać obecny stan.

feel-at-home.com.pl

fot. Ikea

feel-at-home.com.pl

for. Castorama

Kolejną rzeczą, o której musimy pomyśleć przed zakupem mebli ogrodowych jest ich przechowywanie w okresie zimowym. Na rynku dostępne są pokrowce, które zzapewniają  ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Naciągamy je na meble bez potrzeby ruszania ich z miejsca. Nie jestem jednak przekonana czy chcę, aby meble stały na moim niewielkim tarasie przez cały rok. Po sezonie wolałabym przenieść je w inne miejsce. Ciekawe, czy uda nam się znaleźć model doskonały :), który spełni wszytskie życzenia. Poszukiwania trwają, trzymajcie kciuki !

Weronika

Kategorie: