Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

Kuchnia otwarta czy zamknięta?

9 Listopad, 2014 -- Weronika

Zarówno kuchnia otwarta jak i zamknięta mają swoje wady i zalety. Dobrze poznać ich jak najwięcej, aby wybrać taki model kuchni, który będzie nam najbardziej odpowiadał.

Kuchnia inspiracje

 Jeszcze parę lat temu, gdy myślałam o wymarzonej kuchni, miałam przed oczami  przestronne, ale zamknięte pomieszczenie z dużym oknem. Wzdłuż każdej ściany miejsce na szafki stojące i wiszące, a w jej sercu wygodny stół. Główna zaleta jaka wówczas do mnie przemawiała to to, że nie muszę mieć idealnego porządku w kuchni i pustego zlewozmywaka, aby przyjmować gości. Taka kuchnia minimalizuje również wszelkie zapachy, które powstają podczas gotowania.

Kuchnia inspiracje

Kuchnia inspiracje

Kuchnia inspiracje

Kuchnia inspiracje

Dziś co innego jest ważne. W modelu otwartej kuchni podoba mi się to, że mogę uczestniczyć w życiu rodziny i jednocześnie wykonywać różne prace. Możemy słuchać muzyki, oglądać telewizję i robić popcorn. Nie muszę opuszczać gości by przygotować kawę. Dziś, gdy zabiegani mamy dla siebie coraz mniej czasu, szkoda zamykać się w kuchni. A to w niej wykonujemy najwięcej domowych prac. Idealny model dla mnie to otwarta kuchnia z wyspą.

Kuchnia inspiracje

Decydując się na model kuchni otwartej, musimy mieć na uwadze, aby jej wystrój pasował do reszty pomieszczenia. Zapachy jakie powstają, nie jest już problemem. Współczesne technologie oferują rozwiązania, które pozwalają wyeliminować i  zapach i hałas pracującego wentylatora.

A jaka jest wasza kuchnia marzeń? Jaki model kuchni preferujecie ?

Kuchnia inspiracje

Kuchnia inspiracje

 

Weronika

 

 

 

Kategorie: 
Źródła: 
Zdj. 1:www.cococozy.com, 2. http://unmundoenguerra.blogspot.com, 3. www.pinterest.com, 4. www.shelterness.com., 5. www.pinterest.com, 6. www.pinterest.com, 7. www.pinterest.com, 8. www.homedit.com