Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

Krzesła i fotele Fameg

20 Sierpień, 2015 -- Weronika

Pierwszy raz zwróciły moją uwagę, gdy przechodziłam obok ogródka jednej z warszawskich kawiarni. Pomyślalam wtedy: ciekawy design, nieduże, przypomina bardziej fotel niż krzesło i sprawia wrażenie wygodnego. Gdy po raz kolejny zobaczyłam podobny model, podeszłam bliżej, by zerknąć na nazwę producenta. Jakież było moje zdumienie, gdy po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła FAMEG okazało się, że stoi za nim polska firma z Radomska. Muszę przyznać, że poczułam lekką dumę :)

feel-at-home.com.pl

Model, który przykuł mój wzrok to krzesło A-1411. Należy do linii Modern, stworzonej z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Funkcjonalne i wygodne świetnie prezentują się w klubach, kawiarniach czy hotelach. Są to wyroby bardzo efektowne i minimalistyczne zarazem. Przyciągają oryginalnym kształtem i ciekawym zestawieniem kolorystycznym. Producent daje możliwosć wyboru wybarwienia drewna oraz koloru i materiału tapicerki. Dzięli temu możemy zamówić naprawdę wyjątkowy zestaw.

feel-at-home.com.pl

 

Innym intrygującym przedstwicielem tej linii jest fotel B-1404. Jego sylwetka bardzo przypadła mi do gustu.


feel-at-home.com.pl

 

 Poniżej fotel B-1234.

feel-at-home.com.pl

 

Sztandarowymi wyrobami firmy FAMEG są krzesła, fotele i ławy z linii Classic bent. Sa to meble produkowane w unikatowej technologii gięcia drewna, wykonywane ręcznie. Cechuje je łagodna linia i opływowy kształt. Nie można odmówić im uroku. Ich sylwetki kojarzą mi się z krzesłąmi z lat 80-tych,  jakie pamietam z domu babci. Nie był to Fameg, chociaż zważywszy na długoletnią tradycję producenta (ponad 130 lat) jest całkiem możliwe, że wyroby fameg znajdziecie wśród starych mebli lub na targach staroci. Moze w tym własnie kryje się sekret modeli z serii Classic bent: to co znane prezentują w nowej, świeżej odsłonie. Poniżej Model A-4, model B-9/1 oraz bujany fotel BJ-9816.

 feel-at-home.com.pl

 

feel-at-home.com.pl

 

feel-at-home.com.pl

 

A tu wbrane modele w salach restauracyjnych. Miałam okazję podziwoać poniższą aranżację w sali jednego z hoteli w Jastarni. Widoczny tu fotel B-0253 należy do serii Classic. Doskonale współgra z urządzoną w stylu klasycznym wnętrzu z elemenatmi pałacowymi. Całość, na tle wpadającego przez ogromne okna błękitu morza, prezentowała się wyjątkowo. Świeżo i dostojnie.

feel-at-home.com.pl

 

Poniżej krzesła Fameg w nowoczesnych aranżacjach. Macie już swój typ ?

feel-at-home.com.pl

 

feel-at-home.com.pl

 

Weronika

Kategorie: 
Źródła: 
Zdjęcia: fameg.pl