Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

Kącik do czytania

9 Wrzesień, 2015 -- Weronika

Od poniedziałku bardzo dobrze czuję się w towarzystwie ciepłego koca, książki i kubka gorącej herbaty. Za oknem iście jesienna aura. I pomyśleć, że jeszcze w tamtym tygodniu mieliśmy  30°C. Taka pogoda sprzyja wypoczynkowi z dobrą lekturą. Dlatego warto przygotować się na nadchodzące jesienno-zimowe wieczory i pomyśleć o aranżacji kącika wypoczynkowego.  Miejscu, gdzie można się rozsiąść i zaczytać zapominając o wszystkim.

feel-at-home.com.pl

Jak urządzić przyjazne miejsce do czytania ?

Po pierwsze wygodny fotel. Najlepiej z podnóżkiem. Jeśli mamy więcej miejsca, możemy postawić szezlong. Tak naprawdę nie o ilość miejsca chodzi, ale o jakość. Wybierzmy jak najbardziej ustronne, z dala od schodów i przedpokoju. Im bardziej ustronnie, tym większe prawdopodobieństwo, że nikt i nic nie będzie nam przeszkadzało. Dobrze, jeżeli kącik do czytania znajduje się w pobliżu okna.  Nasz wzrok odpoczywa, gdy co jakiś czas oderwiemy oczy od tekstu i spw dal.

Po drugie stolik. Odłożymy tu książkę, okulary, kubek z herbatą. Wszystko będzie pod ręką.

Oświetlenie. Miejscowa lampa  rzucająca światło prosto na tekst jest bardzo ważna. Zwłaszcza w  pochmurne dni. Ja zapalam ją od razu, bo łatwo zapominam o prawidłowym oświetleniu,  kiedy się zaczytamy.

feel-at-home.com.pl

feel-at-home.com.pl  

Dodatkowe atrybuty :

1.       Koc

2.       Ciepłe kapcie lub skarpety

3.       Porcja domowego ciasta do herbaty

4.       Mile widziany kominek

feel-at-home.com.pl

feel-at-home.com.pl

feel-at-home.com.pl

 Takim idealnym miejscem do czytania może być sypialniane łóżko. Niestety w moim przypadku się nie sprawdza. Zasypiam szybciej, niż planuję.Czy o czymś zapomniałam ? Macie swoje książkowe rytuały ?

 Weronika

Kategorie: 
Źródła: 
Zdj.1-7: pinterest.com, 8-10: homedit.com, 11: saffroniabaldwin.com