Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

Jak urządzić przytulną sypialnię ?

18 luty, 2016 -- Weronika

Witajcie ! Minęło naprawdę dużo czasu od ostatniego wpisu, dlatego bardzo cieszę się, że wracam dziś z nowym postem :) A będzie o sypilani. To chyba jedno z ulubionych pomieszczeń w domu. Bo jak tu nie mieć przyjemnych skojarzeń z miejscem, gdzie po długim dniu w końcu prostujemy kości, odpoczywamy, regenerujemy siły i zbieramy myśli. Ale zazwyczaj jest to jedno z oststnich pokoi, jakie urządzamy i wówczas traktujemy je trochę po macoszemu. Całą energię, czas i pieniądze wkładamy w przestrzenie, z których korzystamy wspólnie: kuchnię, salon, łazienkę itd. Skupiamy się na detalach, kolorach, dekoracjach, a gdy przychodzi kolej na sypialnię, odkładamy jej wystrój na bliżej nieokreśloną przyszłość. Bo przecież oprócz nas nikt tu nie zagląda, bo w zasadzie to tylko tu śpimy, bo nie mieścimy się już w założonym budżecie, bo jeszcze się urządzi...kiedyś. A przecież to właśnie od atmosfery jaką stworzymy w sypialni w dużej mierze zależy, jak odpoczniemy.


Jaku urządzić przytulną sypialnię 

 Warto zadbać, aby sypialnia budziła pozytywne emocje i sprzyjała ładowaniu akumulatorów. Stała się naszą oazą, miejscem wytchnienia. Wygodne łóżko to oczywiście podstawa, ale zdecydowanie za mało by powstał wymarzony azyl. Niestety często jest tak, że poprzestajemy na inwestycji w dobry materac i pojemną szafę, reszta jest zaś dziełem przypadku.  W rezultacie wystrój tego pokoju pozostaje nijaki. Na co więc zwrócić uwagę i o czym pamiętać aranżując sypialnię ? Przyjemną aurę stworzą ciepłe, zgaszone kolory, miękkie materiały oraz dodatki takie jak rodzinne zdjęcia, obrazy czy świeże kwiaty w wazonie. Zazwyczaj oczekujemy, aby sypialnia była przytulna. A taką uczynią ją przyjemne w dotyku powierzchnie. Tapicerowany zagłówek łóżka,  wygodny fotel obity mięsistą tkaniną, pikowany szezlong, dywan z długim włosem, pled, koc i liczne poduszki.

Jaku urządzić przytulną sypialnię 

 

Jaku urządzić przytulną sypialnię

Pięknie wyeksponowana pościel chyba wszytskim kojarzy się z odpoczynkiem i dobrym snem.  W internecie pod hasłem bedding znajdziemy liczne inspiracje i podpowiedzi, jak ułożyć poduszki, jak dobierać kolory i wzory, aby nasze łóżkow wyglądało jak z najlepszych wnętrzarskich magazynów. Zapewne niektórzy z was powiedzą, że to niepraktyczne i szkoda na to czasu, bo przeciez do spania nie potrzebujemy aż tylu poduszek, które na dodatek codziennie trzeba ułożyć. I macie rację. Za to jak efektowne :) 

Jaku urządzić przytulną sypialnię 

Jaku urządzić przytulną sypialnię

Jaku urządzić przytulną sypialnię

Jaku urządzić przytulną sypialnię

Bardzo duży wpływ na wystrój sypialni ma oświetlenie. Nocne lampki, dekoracyjne świeczki, lampiony i lampy z abażurami nie dzadzą dużo światła, ale zbudują nastrój.  Mocne świało przyda się zwłaszcza do czytania na łóżku oraz jako główne oświetlenie pokoju. Pamiętajmy, aby do sypialni wybierać ciepłą barwę. Jest udowodnione, że działa ono relaksująco, uspokaja, rozluźnia i sprzyja odpoczynowi. Im cieplejsze, tym większe wrażenie przytulności i spokoju.

Jaku urządzić przytulną sypialnię

Jaku urządzić przytulną sypialnię

Wszystko to, co odbija światło: lustro, srebrne lub złote ramki zdjęć i obrazów, połyskliwy wazon na kwiaty, kryształowy żyrandol, czy szklane gałki szuflad będą rozjaśniać tą przestrzeń, a przy tym dodadzą jej elegancji i szyku. Ostatnio moją uwagę przykuwają piękne lustrzane meble. Nie mogę napatrzeć się na lustrzane toaletki, konsole i stoliki nocne.  Te ostatnie właśnie zamówiliśmy. Nie mogę się doczekać, kiedy staną w naszej sypialni. Ale lustrzane meble to chyba temat na oddzielny post.

Jaku urządzić przytulną sypialnię

Jak jeszcze możemy zadbać o atmosferę w naszej sypilani ? Obrazy i zdjęcia, te rodzinne i bardziej osobiste, których nie chcemy eksponować w salonie, tu z powodzeniem mogą zdobić ściany i półki. Personalizują ta intymną przestrzeń i dają wrażenie dzieła skończonego i sprawiają, że pokój staje się nam jeszcze bliższy.

Ja

Jaku urządzić przytulną sypialnię

Jaku urządzić przytulną sypialnię

 Jak wygląda wasza idealna sypialnia ? Co jeszcze obowiązkowo powinno się w niej znaleźć  ? 

 

Weronika

Kategorie: 
Źródła: 
Zdjęcia: pinterest.com