Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

Farba tablicowa i farba magnetyczna. Dwie farby - nieograniczone możliwości

5 luty, 2013 -- Weronika

Co powiecie na farbę tablicową ?

Wolna ściana w pokoju naszych dzieci, przedpokoju czy kuchni to idealne miejsce na wykorzystanie farby tablicowej. Z dowolnej przestrzeni uczyni szkolną tablicę, na której zostawisz wiadomość dla domowników, zapiszesz listę zakupów lub telefon do nowej pizzerii. A gdy już nie będą aktualne po prostu przetrzesz ścianę wilgotną szmatką lub gąbką i miejsce na nowe notatki gotowe.

Farba tablicowa

Chyba każdy z nas będąc dzieckiem marzył by móc bezkarnie malować po ścianach swojego pokoju. Teraz to możliwe. A tym idealnym pomieszczeniem na zastosowanie farby tablicowej może okazać się kuchnia. Twoja pociecha nie ucieknie do swojego pokoju, gdy zaproponujesz jej narysowanie warzyw, które właśnie wrzucasz do zupy. Opowie co nowego wydarzyło się w przedszkolu i narysuje zabawki, jakimi się bawiło.  Ze starszym poćwiczysz ortografię wkładając naczynia do zmywarki i mimochodem zerkniesz na jutrzejszy plan lekcji. Wizyta u lekarza, spotkanie ze znajomymi, przegląd samochodu, kosmetyczka, urodziny – teraz nie zapomnisz.

Farbą tablicową możemy pomalować ścianę ale również drewno, karton, sklejkę, metal oraz płótno. Oznacza to, że drzwi czy meble także mogą być miejscem ekspresji talentów plastycznych naszych dzieci i remedum na nasze zapominalstwo. Nie umknie też fakt, że w naszym domu rośnie młody artysta.

Możliwości farby tablicowej i farby magnetycznej

Zalety farby tablicowej:

  • szybko schnie
  • nie kapie podczas malowania
  • jest odporna na działanie kredy i wielokrotne jej zmywanie, a także na zarysowania i uderzenia
  • nie traci koloru i połysku
  • bardzo dobrze kryje
  • jest dostępna w różnych kolorach, nie tylko czarnym

A co otrzymamy gdy pod farbę tablicową położymy farbę magnetyczną ? Jeszcze więcej możliwości.

Ponieważ farba magnetyczna zmieni ścianę w powierzchnię magnetyczną, będziemy mogli na niej nie tylko pisać, ale i zostawić zdjęcia, rysunki, rachunki. Bez haczyków, gwoździ, kleju, pinezek w każdej chwili zmienimy aranżację całej ściany. Ogólna zasada: im więcej warstw, tym większa siła przyciągania. Optymalnie potrzebne są 3 warstw farby zawierającej drobne cząsteczki żelaza.

Możliwości farby tablicowej i farby magnetycznej

Farba magnetyczna jest farbą podkładową pod farby akrylowe i może być stosowana z dowolną farbą powierzchniową, nie tylko tablicową. Spełni swoją funkcję na powierzchni cementowej, murowanej, na płycie gipsowej i gipsowo-kartonowej oraz tynkach.

Czy macie już ją na swojej ścanie? Ja jeszcze nie, ale już wiem, gdzie pojawi się w moim domu.

Weronika

 

 

Kategorie: 
Źródła: 
photo sources: joanofcards.blogspot.com, thetrendyhome.com, designsponge.com