Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

Czy macie swoje ulubione kuchenne gadżety ?

24 Kwiecień, 2015 -- Weronika

Takie, bez których albo nie wyobrażacie sobie przygotowywania posiłków, albo z których korzystanie sprawia wam dużo frajdy ? Kuchenne akcesoria to bardzo szeroka kategoria. O istnieniu wielu z nich zapewne jeszcze nie słyszałam, a gdybym miała je w ręku, nie wiedziałabym jak użyć J. Tak to jest z gadgetami. Jedne są bardziej przydatne, inne mniej, a jeszcze inne w ogóle.

Akcesoria kuchenne

Wśród swoich kuchennych ulubieńców mam niezmiennie trzech faworytów.

  1. Absolutnym numerem jeden jest ….. obierak do warzyw. Uważam, że jest to narzędzie, które zrewolucjonizowało pracę w kuchni. Z pewnością zabrałabym go na bezludną wyspę.  

Akcesoria kuchenne

2. Zaparzacz do herbaty. Lubię go dlatego, że nie muszę zaparzać całego czajniczka, aby napić się ulubionej zielonej herbaty bez fusów, a w moim domu tylko ja ją piję.  No i nie zostaję z czajniczkiem oblepionym mokrymi liśćmi, które bez pomocy za nic nie chcą wpaść do kosza. Jego budowa pozwala liściom krążyć i wydobyć z nich cały aromat. Najbardziej lubię zaparzacz w formie pałeczki. Ma specjalny mechanizm, dzięki któremu można wycisnąć wodę, aby nie kapała po wyjęciu w filiżanki.

 

Akcesoria kuchenne

 


3. Spieniacz mleka  do kawy. To jeden z akcesoriów z serii małe a cieszy.  

Akcesoria kuchenne

 

To, czego brakuje mi w mojej kuchni to podstawka pod pokrywkę i łyżkę. Zawsze gdy gotuję i potrzebuję odłożyć na chwilę pokrywkę garnka lub łyżkę, zastanawiam się jak to zrobić, aby nie pobrudzić wszystkiego dokoła. Też tak macie ? Znalazłam coś takiego, ale estetycznie nie do końca mnie przekonuje.

Akcesoria kuchenne

Wolałabym nardziej dyskretny gadget, jak na przykład takie niepozorne ptaszki:


Akcesoria kuchenne

Akcesoria kuchenne

 

Zastanawiam się, czy taki gwiezdny zestaw mógłby zaczarować również mojego Niejadka :)

 

Akcesoria kuchenne

Akcesoria kuchenne

 

 I na koniec coś z pogranicza dobrego smaku:

Akcesoria kuchenne

 

Jestem ciekawa, z jakich gadżetow korzystacie w kuchni i co uważacie, że warto mieć. 

Weronika

 

 

 

 

 

Kategorie: 
Źródła: 
Zdjęcia: 1. wszystkookuchni.pl, 2,3. galerialimonka.pl, 4. kawa.wortale.net, 5. agdblog.com, 6-8. httpdomhobby.pl, 9. mynook.pl, 10. 4gift.pl, 11. thepresentfinder.co.uk