Feel at home

Inspiracje dla twojego domu

Aranżacja strefy pod kominkiem

24 Październik, 2018 -- Weronika

Witajcie. Jesień zawitała na dobre. Choć temperatura nie jest już tak przyjemna, jak jeszcze była tydzień temu, kolory za oknem nadal sprzyjają kreatywności z jesienią w roli głównej.  W ostatnim poście zamieściłam kilka wskazówek na temat aranżacji przestrzeni nad kominkiem. Ale równie dobrym miejscem na sezonową stylizację jest miejsce pod kominkime.

Aranżacja strefy pod kominkiem

Co tam postawić, by było ciekawie i przytulnie ? Jeśli mamy oryginalne palenisko już same akcesoria kominkowe mogą posłużyć jako stylowe elementy dekoracyjne.

Stylizacja przestrzeni przed kominkiem

 

Jeżeli Twój kominek jest gazowy, elektryczny lub na biopaliwo, postaw na elementy dekoracyjne.  Co nie znaczy, że stojak z drewnem będzie źle wyglądał. Wręcz przeciwnie, zrobi się przytulnie. W zależności od stylu jaki preferujemy, aranżację może stworzyć już jeden przedmiot lub grupa kilku obiektów powiązanych ze sobą tematycznie. Sprawdzą się tu różnej wielkości lampiony, kosze wypełnione dekoracyjnymi poduszkami lub pledem. Dekoracje florystyczne, skrzynie z jabłkami lub dyniami będą elementem organicznym.

Aranżacja strefy pod kominkiem

Aranżacja strefy pod kominkiem

 Poniżej znajdziesz kilka uniwersalnych wskazówek, jak stworzyć aranżację wieloelementową: 

1.      Wybierz obiekty różnej wielkości. Najlepiej zacząć od największego. Jeśli wybrany przez Ciebie przedmiot nie jest wystarczająco duży w stosunku do wielkości kominka lub w porównaniu z pozostałymi dekoracjami,  postaw go np. na odwróconej skrzyni lub krzesełku.

2.      Postaw na dekorację jednej strony paleniska. Ustawiaj przedmioty kaskadowo tak, by nie zasłoniły światła paleniska.

3.      Pamiętaj o skali. Coraz mniejsze przedmioty wysuwaj nieco przed te większe. To dobrze, jeśli je nieco przysłaniają.

4.      Wybierz dekoracje pasujące do siebie kolorystycznie. Postaw na 2-3 kolory.

5.      Całość możesz zakończyć warstwą poziomą kładąc np. niewielki dywanik lub poduszki.

U mnie pod kominkiem zrobiło się jesiennie. Dynie, które stały się tematem przewodnim pewnie zostaną tu przez najbliższy miesiąc.

Aranżacja strefy pod kominkiem

Aranżacja strefy pod kominkiem

Zostaw kciuka,  jeśli uważasz, że ten post może być przydatny. Bęzie to dla mnie cenna informacja. Życzę Wam przytulnych wieczorów przy kominku z bliskimi i kubkiem rozgrzewającej herbaty.

Pozdrawima,

Weronika